برای مشاهده تخفیفات کلینیک سولین کلیک کنید :  www.sevlinclinic.com | مشاوره رایگان :09190785267

slide1.jpg

ابدومینوپلاستی(جراحی زیبایی شکم)

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستیتناسب اندام علاوه بر تضمین سلامتی، عامل بسیار مؤثری در جذابیت است.  اگر در طول روز دست کم 20 دقیقه ورزش کنید شاید هیچگاه نیاز به جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی پیدا نکنید. غالب افرادی که وارد میانسالی می‌شوند، فعالیت جسمی‌شان کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه، توده‌ی عضلانی بدنشان نیز ضعیف می‌شود. نسبت چربی به عضلات در این دسته افراد افزایش می‌یابد و حتی هنگامی که فرد برای کاهش وزن، ورزش می‌کند نقاطی از بدن مانند باسن، ران، کمر، ناحیه‌ی پایین شکم و پهلوها که دو قسمتی هستند نسبت به کاهش چربی مقاومت بیشتری نشان می‌دهند و بسیار دیرکوچک می‌شوند. این اتفاق باعث تغییر شکل برخی اندام‌ها و یا افتادگی و شلی پوست می‌شود. جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی (تامی تاک) برای این افراد گزینه‌ی بسیار مناسبی است تا عوارض تغییر شکل اندام یا پوستشان را از بین ببرند.

پوست در اثر افزایش و کاهش بیش از حد وزن، کشیده شده و آسیب می‌بیند و هرگز به حالت اول بازنمی‌گردد. برای اصلاح فرم بدن، برداشتن پوست اضافی و سفت کردن عضلات دیواره‌ی شکمی به ابدومینوپلاستی(جراحی زیبایی شکم) نیاز است. در این نوع جراحی حجم چربی و پوست اضافی قسمت‌های پایینی و میانی شکم و اطراف شکم برداشته می‌شود، عضلات موجود در دیواره‌ی شکمی سفت‌تر شده و فرد شکمی صاف و یک‌دست خواهد داشت.

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم در محدوده‌های متفاوت بدن انجام می‌شود که در زیر به چند نوع از این عمل جراجی اشاره می‌کنیم:

مینی ابدومینوپلاستی

افرادی که عضلات تحتانی شکمشان ضعیف و افتاده شده است و پس از کاهش وزن پوست شکمشان شل شده ، کاندید جراحی مینی ابدومینوپلاستی می‌شوند.

در این نوع جراحی، با برشی کوچک در ناحیه زیر شکم، پوست و چربی اضافه از زیر ناف برداشته می‌شود، عضلات دیواره‌ی شکم سفت شده و محل قرارگیری ناف تغییری نمی‌کند.

ابدومینوپلاستی کامل

در جراحی ابدومینوپلاستی کامل برش افقی در قسمت تحتانی شکم و از یک پهلو تا پهلوی دیگر زده می‌شود.

سپس ناف جابه‌جا، پوست و چربی اضافی حذف و عضلات موجود در دیواره شکم  جمع می‌شوند.

ابدومینوپلاستی گرداگرد

وسیع‌ترین نوع جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی است چرا که به علت افتادگی وسیع پوست، برش‌ها تا بخشی از پشت بدن فرد نیز ادامه خواهند داشت.

در این جراحی، بیماران یک بار به رو و یک بار به پشت روی تخت جراحی قرار می‌گیرند.

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، مینی ابدومینوپلاستی جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی،ابدومینوپلاستی کامل جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی،ابدومینوپلاستی گرداگرد

لیپوابدومینوپلاستی


ليپوابدومينوپلاستی، ترکیبی از جراحی لیپوساکشن و جراحی ابدومینوپلاستی است. افرادی که دچار افتادگی پوست، شلی عضلات یا چربی‌های اضافی پوست شده‌اند نیاز به انجام هردوی این اعمال جراحی دارند. بنابراین، همزمان با ساكشن، چربي نواحي مختلف شكم خارج می‌شود و  سپس با جراحی ابدومينوپلاستی پوست شل و افتاده‌ی اضافی شکم و پهلوها حذف می‌شود.

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مفید است؟


-    افرادی که با توجه به رژیم غذایی و برنامه منظم ورزشی نتوانسته‌اند به وزن ایده‌آل برسند و در اثر افزایش و کاهش پی در پی وزن، دچار افتادگی پوست شده‌اند.
-    افرادی که شکم بزرگ پر از چربی دارند و پوست شکمشان شل و افتاده شده است.
-    مادرانی که پس از چند نوبت زایمان دچار بدشکلی شکم، ترک پوست، ضعیف شدن عضلات و افتادگی پوست شکم شده‌اند.
-    افراد چاقی که چاقی وراثتی در ناحیه شکم و پهلو دارند.

نکته‌ی مهم


زنانی که تصمیم به بارداری دارند و افرادی که رژیم غذایی مناسبی ندارند کاندید مناسبی برای عمل جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی نیستند و این اقدام برای آنها نتیجه‌ی منفی در پی خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خدمات زیبایی